Vraždy podľa osobitného zreteľa

Autor: Mario Hudák | 10.4.2013 o 22:37 | (upravené 11.4.2013 o 12:43) Karma článku: 8,57 | Prečítané:  1035x

Ak človek zdesaťnásobí svoje peniaze, v žalúdku sa mu začne uvoľňovať istý druh chemikálie. A tá je vysoko návyková. Žijem vo zvláštnom meste. Ocenenom UNESCOm. Virtuálne už tretí rok najkrajšom. Možno aj pocitovo. Na prvý pohľad, na prvý pohmat aj na prvý pokec fungujúcom. Reálne však v meste, ktoré je plné zatuchnutého hnoja.

Nie, nemýlite sa. Nehovorím o utopickej farme z románu Georga Orwella, kde spoločnosť riadia svine. Sme v skutočnom Bardejove a ja mám po zhliadnutí posledného mestského zastupiteľstva pocit, že o našom meste nerozhodujú už ani prasce. Iba ich neosobný, studený hnoj. Prasce by totiž mali k majetku Bardejovčanov aspoň trochu úcty.  Ospravedlňujem sa za prehnaný sarkazmus, ale poraďte mi ako inak možno pomenovať absurdný precedens, ktorý sa udial na mimoriadnom zastupiteľstve 4.apríla. Poslanci schválili miestnemu oligarchovi výmenu, ktorá je naozaj hodná „osobitného zreteľa".  Vymenili mu cca. 3000 m2 pozemkov v centre mesta za to, že na časti z nich postaví 800 m2 chodníka, ktorý bude môcť užívať aj mesto. Ako dôvod osobitného zreteľa radnica uviedla ukončenie reanimácie a obnovy časti mestskej pamiatkovej rezervácie. Naozaj logické zdôvodnenie ak niekomu chcete „venovať" mestské pozemky  v hodnote takmer dvesto tisíc eur. Túto brilantnú rošádu navyše neschválila v prvom kole ani majetková komisia. Po reklamnej prestávke a sponzorskom odkaze však zasadla všemocná mestská rada, ktorej sa tento kšeft už nevidel tak pritiahnutý za vlasy. S pokojným svedomím jeho schválenie poslancom posvätila. A tí ho ako poslušné stádo ovečiek odklepli.

Beriem do ruky kalkulačku a počítam. Koľko to stálo Bardejovčanov. Obyčajných daňových poplatníkov, ktorí v tejto hladovej doline prežívajú z tristo eurového platu. 3000 m2 pozemkov x 80 eur (priemerná cena za pozemok v danej lokalite) = 240 tisíc eur. 800 m2 chodníka x 60 eur (cena za vybudovanie chodníka) = 48 tisíc eur. 240 000 eur - 48 000 eur = 192 000 eur.

Výsledok je mínus 192 000 eur pre mestskú kasu. Takmer 6 miliónov korún, ktorými všetci prispejeme, pretože nami volení poslanci sa tak rozhodli. Rozhodli sa s osobitným zreteľom v ruke nabitým slepými argumentmi zavraždiť zdravý rozum a dôveru svojich voličov. Opravte ma ak počítam nesprávne. Ak by Vám to však náhodou sedelo, obráťte sa prosím pre vysvetlenie na svojho poslanca (hlasovanie číslo 6):  http://www.bardejov.sk/mesto/images/stories/hlasovania_msz/vysledky_hlas_301202.html .

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Prišla reč na Líbyu a všetko sa pokazilo. Prečo sa Trump s Kimom nestretne

V posledných dňoch sa na príprave summitu nepracovalo. Trump jeho zrušením prekvapil aj spojencov.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Béla na sebe nechá aj drevo rúbať

Koaličná dohoda už je len na ozdobu.


Už ste čítali?